YABANCILAR İÇİN TÜRKÇE EĞİTİMLERİMİZ

ONLINE TÜRKÇE DERSLERİMİZ BAŞLADI!

Yabancılar için Türkçe eğitimini konusunda daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ya da EĞİTİM TALEP FORMU'nu bize iletebilirsiniz.
Yabancılar için Türkçe eğitimi alacak öğrenciler için, öncelikle eğitmenlerimiz arasından en uygun olan öğretmenimizi yönlendiriyoruz. Öğretmenimizle öğrenci öncelikle tanışıyor, öğretmenimiz eğitim planıyla ilgili öğrenciyi bilgilendiriyor ve öğrenciler bu görüşmeden sonra eğitimleriyle ilgili kararlarını veriyorlar. Türkçe dersi veren öğretmenlerimiz yabancılar için Türkçe konusunda deneyimli ve en az bir yabancı dil bilen eğitmenlerdir. 

Eğitimlerimiz devam ettiği sürece, çalışmaları düzenli olarak takip ediyor ve böylece öğrencilerimizin tüm öneri ve görüşlerini de değerlendirerek en verimli eğitim sürecini sağlıyoruz.

Türkiye’de yaşayan çok sayıda yabancı, günlük yaşamda daha kolaylık sağlaması açısından Türkçe öğrenmeye çalışmaktadır. 

Türkçeyi kurslarda ya da özel ders olarak alan kişiler, gerekli olursa öğretmenle ortak dil olarak İngilizce kullanmaktadır. Ancak mecbur kalmadıkça öğretmenin başka bir dil konuşmaması öğrenciyi konuşmaya yönlendirecektir. Ders alan kişiler rahatlıkla her yerde konuşma pratiği yapabileceği için de kısa sürede Türkçe öğrenmek mümkündür. Her ne kadar Hint-Avrupa dillerinden dil bilgisi açısından farklılıklar olsa da uzman bir öğretmen yardımıyla kısa sürede çok yol kat etmek mümkün.

Yabancılara Türkçe eğitiminde de diğer dillerde olduğu gibi, tüm dil becerilerinin (okuma, anlama, anlatma, yazma, konuşma) eş zamanlı öğretilmesi gerekmektedir. Türkçe dil bilgisi için etkin kaynaklar kullanılması ve uzman bir öğretmenden eğitim alınması çok daha kısa sürede sonuca ulaştıracaktır.  

TURKISH FOR FOREIGNERS

You could call us or send us EDUCATION REQUEST FORM for more detailed information on Turkish education for foreigners.

First of all, for the foreign students who will to have Turkish lessons we choose the most suitable teacher in our database and arrange a meeting with the student. Our teachers inform the student about their educational plan and the students can decide on their lessons after the briefing. Our Turkish teachers are experienced and speak at least one foriegn language.   During the education our consultants follow the progress of the students and with the feedbacks from both the teachers and the students we provide the most productive educational progress possible.

There are lots of foreigners living in Turkey who work in different areas and to ease their daily lives they seek for Turkish education.

The students who go to courses or take private lessons use English as their common language with the teachers if it is necessary. Nevertless if the teacher doesn’t speak English unless it is necessary the student will have to use Turkish more.

Private lessons are more effective than courses. The students can practice their speaking more and progress in a much shorter period. Even though the language families differ with the help of proffesional teachers the students may progress smoothly and quickly.

Similar to all language lessons Turkish lessons for foreigners must include all language skills (reading, listening, writing, speaking) simultaneously. Adequate resources and professional teachers are necessary for an effective learning progress.