Referanslarımız

Şirket çalışanlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda farklı seviyelerde İngilizce ve Türkçe dersleri konusunda işbirliği yaptığımız İstanbul Dil Danışmanlık, 2013 yılı Ağustos ayından bu yana bize destek olmakta. Özellikle yoğun iş hayatı temposunda ofisimizde gerçekleşen kapalı grup dersler sayesinde çalışanlarımız daha rahat şartlarda dil eğitimi alabiliyor, biz de süreci takip etmek ve iyileştirmek konularında İstanbul Dil Danışmanlık’ın profesyonel yaklaşımı sayesinde zamanımızı daha efektif kullanabiliyoruz.

LG ELECTRONICS Tic. A.Ş. İnsan Kaynakları Departmanı

İstanbul Dil Danışmanlık'tan Almanca dersi alıyorum. Çalıştığım öğretmenimden çok memnunum. Dil bilgisinin ve iyi öğretmesinin yanı sıra pozitif enerjisi, güler yüzü, sempatikliği ile derslerimiz çok keyifli geçiyor. Ayrıca çok yoğun çalıştığım için ders saatlerinde esnek olabildiği için de daha rahat çalışabilmekteyiz. Ayrıca İstanbul Dil Danışmanlık'ın her ay ders raporu göndermesi, eğitim sürecini takip etmesi de çok profesyonel. Arkadaşlarıma çok rahatlıkla tavsiye edeceğim bir şirkettir. 

VOLKSWAGEN DOĞUŞ FİNANSMAN A.Ş. - Tijen Akdoğan Ünver / Genel Müdür 

Kurumumuzun çalışanlarının gelişimine verdiği önemin bir göstergesi de Yabancı Dil Gelişim Programları'dır. Bunun bir sonucu olarak, Fransızca yabancı dil öğrenim programı kurumumuzda başlatılmış olup, İstanbul Dil Danışmanlık iş ortağımız olarak seçilmiştir. Bu seçimde, İstanbul Dil Danışmanlık'ın yabancı dil öğrenimi konusunda eklektik ve pratiğe dayalı anlayışla hizmet sunması, kurum beklentilerimize uygun hızlıca çözümler üretmesi, kendileri ile çalışmamızın tercih nedenleri arasındadır.  Başarılı kadroları ve profesyonel eğitmenleri için TAV Akademi olarak teşekkür ederiz.

TAV HAVALİMANLARI - Erdil İçten / Eğitmen

Şimdiye kadar çok kursa gittim, İstanbul Dil Danışmanlık’tan çok memnunuz. En iyi öğretmenler ile çalışıyoruz. Verilen raporlar, mail ve telefon ile yaptıkları işi sorgulamaları gayet iyi. Gayet profesyonel bir ekiple çalıştığımızı düşünüyorum. İstanbul Dil Danışmanlık’ı tanıdıklarıma tabii ki tavsiye ediyorum.

VESTEL - Altuğ Hapcıoğlu / Satış Müdürü

İngilizce dersleriyle ilgili daha önce de internet üzerinden bulduğum, farklı firmalarla görüşmeler yapmıştım. Ancak, hem ödeme, çalışma koşulları, hem de öğretmen seçimi ve düzenli raporlar anlamında çalışmayı tercih ettiğim firma İstanbul Dil Danışmanlık oldu. İlk dersten itibaren ihtiyacım olan konuları belirleyip, onları geliştirmeye yönelik plan yaparak ilerledik. Standart bir kitabı takip etmektense, kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenen ve güncellenen bir planla devam etmenin çok daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Öğretmenim işi konusunda oldukça profesyonel, öncelikle derslere her zaman hazırlıklı geliyor ve her dersin sonrasında yine bir sonraki dersler için notlar alarak, eksiklerin tamamlanmasına yönelik dersleri planlıyor. Ayrıca, hangi metodun daha iyi öğrenmemi sağladığını anlamak için de birkaç farklı alıştırma/çalışma şeklini uygulamaya çalıştığını anlayabiliyorum. Bu da gelişim için iyi bir fırsat ve kendisini alışılagelmiş diğer öğretmenlerden ayırıyor.

PEPSICO - Şenay Ünal / IT Müdürü

Daha önce Almanca C1.2 seviyesini tamamlayıp, artık daha çok konuşma üzerine yoğunlaşmak istediğimden özel hoca arayışına girmiştim. İstanbul Dil Danışmanlık'a ulaştım ve benim için yönlendirdikleri Almanca öğretmenimle, istediğim gibi konuşmaya dayalı dersler işlemeye başladık. Her ders üzerinde konuşmak istediğim konuları seçip hocamla Almanca konuşuyorduk. Hatta bana ekstra kaynaklar da sağladı, onlar üzerinden ödev yapıyordum. Bir sonraki derste beraber değerlendirmek üzere yazı ödevleri de oluyordu. Özetle belli bir seviyenin üzerinde bir dil bilgisine sahipseniz, danışmanlar ve öğretmenlerle beraber kendi gelişim planınıza uygun bir şekilde ders programınızı belirleyebilir, hocadan maksimum verimi alabilirsiniz. Kişisel olarak ben bu çalışma sistemini çok faydalı bulduğumu söyleyebilirim. Dil öğrenmek isteyen herkese İstanbul Dil Danışmanlık'ı öneririm.

PHILIP MORRIS - Serhat Yüksel / Bilgi Teknolojileri Uzmanı

Kesinlikle çok profesyonel  bir ekip ile çalıştığıma inanıyorum. Öğretmenimiz de İngilizce  eğitmenlik konusunda çok donanımlı, mesleğini severek yapıyor ve enerjisi müthiş. Bizim için çok değerli bir öğretmen. İstanbul Dil Danışmanlık’ın çok başarılı bir kadroya sahip olduğuna inanıyorum, amaçlarının ve önceliklerinin kesinlikle maddiyat olmadığına beni inandırdılar. Akbank’daki çalışma arkadaşlarıma, İTÜ İlköğretim okulundaki veli arkadaşlarıma, Sabancı Holding’deki arkadaşlarıma da tavsiyede bulundum.

AKBANK - Ayça Tufan / Yönetim Kurulu Asistanı

Uzun bir süredir Fransızca derslerine başlamak istiyordum. Ancak işte geçen yoğun tempo sonrasında kalkıp bir yere gidip derse girmek sonra tekrar trafiğe girip eve dönmek çok zor geliyordu. Ben de evde ders almaya karar verdim. Evde ders verebilecek iyi bir firma araştırırken yolum İstanbul Dil Danışmanlık ile kesişti ve Fransızca derslerine onlarla başladım. Bu kadar kısa bir sürede bu kadar hızlı ilerleyeceğimizi, bu kadar hızlı konuşmaya başlayacağımı hiç düşünmemiştim. Şu anda Fransa’ya gitsem rahatlıkla günlük ihtiyaçlarımı giderecek şekilde kendimi ifade edebilirim. Bu da beni çok mutlu ediyor. Hem öğretmenime hem de İstanbul Dil Danışmanlık’a teşekkür ederim. Sevgiler.

GROUPAMA SİGORTA-  Pınar Değirmencioğlu / Kurumsal İletişim Müdürü

İstanbul Dil Danışmanlık’taki danışmanımız eğitim sürecinde gayet ilgiliydi. Dersler sonrasında da bizi aradılar. Öğretmenimiz çok pozitif, güler yüzlü ve konuları pratik anlatan bir öğretmendi. Özellikle hap bilgiler ile anlatması dersleri eğlenceli hala getirmesi süperdi. İstanbul Dil Danışmanlık gayet kurallı çalışan aynı zamanda diğer danışmanlık şirketlerine göre bütçesel anlamda da ekonomik olan bir danışmanlık şirketi. Kendilerine internet yoluyla ulaştım ve tanıdıklarıma tavsiye edebileceğim bir kurum.

TEKİN ACAR COSMETICS - Seçkin ERTEN / Eğitim Müdürü/Tekin Acar Cosmetics 

Özel ders aldığım için, iş yoğunluğu programıma göre hep bana uydular. Öğretmenim kesinlikle dil bilgisi ve deneyimleri ile çok başarılı. Anlatım tarzı, dil bilgisi ve ezbere dayalı olmadan örneklerle ve pratiklerle öğretim tarzını oldukça beğendim. İstanbul Dil Danışmanlık, gayet başarılı ve sorumluluk sahibi bir şirket, tanıdıklarıma tavsiye ettim bile.

DOĞUŞ GRUBU - Arzu YENİER / CEO Asistanı 

İşim gereği derslerimin çalışma koşullarıma göre ayarlanabilmesi gerekiyordu. İstanbul Dil Danışmanlık hem bu koşulları sağlamada hem de iş takipleri ile fark yaratan bir kurum. Eğitmenler de danışmanlar da son derece profesyonel. Şu anki öğretmenimin yüksek enerjisi benimki ile uyum içerisinde. Bu da derslerin keyifle geçmesini sağlıyor. Sadece ticari ve maddi bir amaç gütmeyen ve deneyimli kadrosu ile verdiğim kararın doğruluğunu göstermiş olan firmanıza teşekkürlerimi sunarım.

Aylin NAYIR / Banka Müdürü

İstanbul Dil Danışmanlık’a internet üzerinden ulaştım ve beklemediğim kadar ilgili bir kurum çıktı. Tekrar özel ders almayı düşünürsem ilk tercihim olacak. Yardım ve destekleri hiç eksik olmadı, her zaman bizimle yakından ilgilenen çalışanları ve profesyonel bir çalışma sistemleri var. Öğretmenimiz de gayet başarılı ve ilgiliydi, iyi ki kendilerini tanımışız, kısacası mükemmel bir kurum.

FUJIFILM - Rukiye DURMUŞ / Satış Destek Uzmanı 

İstanbul Dil Danışmanlık’ı, verdiği hizmetin arkasında duran, takip eden, işini düzgün bir şekilde yapan profesyonel bir kurum olarak görüyoruz. Öğretmenimizin gerek dile hakimiyeti gerekse bize yaklaşımından gayet memnunuz. Ayrıca ders saatlerini ve günlerini bizim iş programımıza göre esnek bir şekilde düzenleyebiliyor oluşu çok faydalı oluyor. Eğitmenimizden istediğimiz ya da ihtiyaç duyduğumuz içerikte ve yoğunlukta ders alabiliyoruz, ayrıca kendisinin bizim seviyemizi değerlendirmesine göre yönlendirmelerini yerinde buluyoruz.

COMPTEL COMMUNICATIONS -Alican ARAT - Proje Yöneticisi

İlk günden itibaren bize oldukça yardımcı oldular. Telefon, e-mail her türlü iletişimde hızlıca geri dönüş sağlıyorlar. Öğretmenlerimiz de son derece tecrübeli ve ilgili öğretmenler. Öğrencileri istenilen hedefe ulaştırmak için tek tek öğrencilerle ilgileniyorlar. Ve her şeyden önemlisi öğretirken dersi eğlenceli hale getirip öğrencilerin dil öğrenme hevesini arttırıyorlar. İstanbul Dil Danışmanlık’a internette dil eğitimleri ile ilgili araştırma yaparken ulaştım. Daha başlangıçta karşılaştığım sıcak tutum İstanbul Dil Danışmanlık’ın sadece maddi düşünen bir kurum olmadığını açıkça gösterdi. Sonrasında tanıştığım deneyimli öğretmenler de ne kadar doğru bir karar verdiğimi destekledi. Kesinlikle tanıdıklarıma tavsiye ederim.

SELHEP OFFICE - Hilal ARIK / İnsan Kaynakları Müdürü

Öğretmenimiz, tüm pozitifliği, yaklaşımı ve bize sağladığı motivasyon ile üzerimizden tüm çekingenliği kaldırıyor. Bu çok önemli bir unsur çünkü biz öğrencilerin çoğu bu utangaçlık yüzünden tutuk olabiliyoruz. Bu nedenle öğrenci-öğretmen ilişkisi çok önemli. Öğretmenimiz daha ilk haftada bu ürkekliği üzerimizden atmamızı sağladı. Derslere başladıktan sonra çevremde İngilizce bilen insanlarla güncel sohbetler etmeye çalıştığımda bana bu kısa zamanda çok büyük bir değişiklik olduğunu söylediler. İstanbul Dil Danışmanlık, şirketten önce, müşterinin kazançlarını önemsiyor ve bu da onları kendi sektöründe farklılaştırıyor. Öncelikle güven duyduğumu söyleyebilirim. Kendilerine internetten ulaştım ve görüştüğüm dördüncü şirketti, onlarla konuştuktan sonra arayışımı sonlandırdım ve İstanbul Dil Danışmanlık’ta karar kıldım.

RED EVENTS OUTSOURCING - Ersin İŞLEV/ İnsan Kaynakları Müdürü

İstanbul Dil Danışmanlık’a bir arkadaşım vasıtasıyla ulaştım. Öğretmenimizden çok memnunum. Çok sempatik ve elinden geldiğince pratik bir şekilde anlatmaya/öğretmeye çalışıyor.

Serpil VARICIER - Y. Mimar/Özel sektör

Danışmanlar ihtiyacım olan her türlü bilgiyi bana sunmuş olmakla beraber son derece profesyonel bir tutum içindedirler. En ufak bir sorun dahi yaşamadığımı belirtmek isterim. Çalıştığım öğretmeni son derece işine hakim, sorumluluk sahibi ve bilgi aktarımı konusunda başarılı buldum. Çalışmalarımızdan istediğim verimi aldım. İstanbul Dil Danışmanlık’ın tutumları ve hizmet kalitesiyle sektörde yabancı dil eğitimi veren birçok kurumdan bir adım önde olduğunu söylemeliyim. Karşılıklı saygı benim için olduğu kadar eminim diğer herkes için de çok önemlidir. Şimdi de olduğu gibi en başta saygıda kusur etmedikleri sürece hep iyi yerlerde olacaklarına inanıyorum. Zamanında bu konuda oldukça sorun yaşamış biri olarak özellikle değinmek istedim.

Ece ŞERMET - Fransızca Öğretmeni / Çevirmen

Danışmanlarımız bizimle yeteri kadar ilgilendiler, bu anketi yaparak da ilgilendiklerini tekrar gösterdiler. Öğretmenimiz ders öncesi gereken hazırlıkları özenle yapıyor. Ders süresince konu dışı sohbete yer vermiyor. Kelime haznemizin genişlemesi için değişik yollar buluyor. Bugüne kadar oldukça verimli dersler yaptık.

İpek PORTAKAL - Elektronik Mühendisi/Bileşim Yayıncılık